poniedziałek, 7 lipca 2014

Nie-niezbędnik gospodyni domowej.


jak szybko wyrwać szypułki z truskawek
Nie-niezbędnik gospodyni domowej.

Trochę prześmiewczo, odrobinę z przekąsem, mocno z niedowierzaniem przedstawiam dziś zbiór rzeczy jakie szczerze mogę nazwać "Nie-niezbędnikiem gospodyni domowej" albo prościej i dosadniej bezsensownymi gadżetami do kuchni.

1. Wyrywacz szypułek truskawek.

Na pierwszym zdjęciu widzicie coś co onieśmieliło mnie najbardziej. Wyrywacz do szypułek truskawek. Prawie 30 lat chodziłam po tym świecie w niewiedzy, że coś takiego istnieje. Do tej pory jak człowiek niższej kategorii wyrywałam szypułki ręcznie, a tu taki gadżet. "Must have" na lato.



nożyk do szczypiorku

2. Nożyk do szczypiorku.

Kolejny niezwykle potrzebny sprzęt. Nożyk do szczypiorku pozwala na drobniutkie posiekanie tego warzywa. Dzięki niemu stworzymy też długie delikatne wstęgi szczypioru.

rozpylacz soku z limonki

3. Limonka w sprayu

Sok z limonki lub cytryny najlepiej rozpylać delikatną mgiełką nad potrawami, np nad sałatą. Dodawanie łyżki soku z cytryny czy wyciskanie bezpośrednio z owocu jest passe. 
obieraczka warzyw i owoców

4. Obieraczka do warzyw i owoców

Zastanawiasz się jak najlepiej obrać jabłko lub marchew? Oto odpowiedź obieraczka w kształcie temperówki. W zależności od kształtu obieramy rośliny na dwa sposoby albo temperując albo obierając tradycyjnie.
krajalnica bananów i truskawek

5. Krajalnice do owoców.

Każdy owoc i warzywo powinno mieć swoją własną krajalnicę. Po obraniu banana wystarczy go przycisnąć odpowiednią krajalnicą i już mamy idealnie równe plastry.

rozgniatacz czosnku

6. Magiczna Silikonowa Rurka

Do tej pory ciężko było dusić czosnek nożem albo przeciskać przez praskę? Teraz jest na to sposób Magiczna Silikonowa Rurka do rozgniatania czosnku. Już nie trzeba długo czyścić otworków praski. Silikonową rurkę wystarczy wypłukać. 


Winę za zebranie tu wszystkich przedmiotów ponosi Ania z bloga aniamaluje.pl, to ona napisała post o tym jak robić zakupy z Chin, a wszystkie produkty i zdjęcia pochodzą właśnie z aliexpress.com


Na dziś tyle, ale ilość niecodziennych gadżetów dla dobrej gospodyni domowej jest nieograniczona. Dlatego strzeżcie się, na pewno jeszcze zbiorę kolejne propozycje do "Nie-niezbędnika".

Pozdrawiam 

Anka

1 komentarz:

  1. Rozbawiło mnie to do łez - jakbym widziała szufladę w kuchni u mojej znajomej ;o) Do listy proponuję jeszcze dodać "rozdzielacz żółtka i białka" i "wykrawacz do jabłek".

    OdpowiedzUsuń